Sanal Lazer Klavye

Gelişen yazılım ve donanım teknolojisiyle birlikte klavyelerdeki değişim ve yenilik çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Klavye ve teknoloji üreticileri, klasik klavyelerin yanı sıra yeni nesil lazer klavye teknolojisine ciddi anlamda hız vermiş durumda. Sihirli Küp (Magic Cube) olarak adlandırılan cihaz aslında bir klavye. Güney Koreli bir teknoloji şirketinin ürettiği sanal klavye çok yakın bir zamanda ergonomiklik ve kolay ulaşılabilirlik açısından klasik klavyeye rakip olacak gibi görünüyor. Ürün bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda fakat ülkemize henüz gelmiş durumda değil.

Klasik klavyeye göre üstün yanları olan sanal klavyenin eksik yanları da bulunmaktadır. Üstün yanları klasik klavyeden ergonomik ve taşınabilir olması, daha hijyenik olması. Klavyenin tuşlarının altında bakteri üremesi sorunu lazer klavyede yok. Klavyenin kötü yönü ise hızlı yazı yazmak ve on parmak klavye kullananlar için çok kullanışlı bir klavye değil. Aynı zamanda oyun kullanıcılarına da hitap eden bir ürün değil.

Sihirli Küp (Magic Cube), klavye şeklindeki bir görüntüyü lazer ışığı yardımıyla üzerine koyuduğu düz yüzeye yansıtıyor ve kullanıcının parmak hareketlerini izleyerek yazma işlemini gerçekleştiriyor. Ayrıca touchpad yansıtarak fare işlevi de görmektedir. Telefon, tablet pc, laptop ve masa üstü bilgisayarlarda kullanılabilmektedir. USB ve Bluetooth aracılığı ile bağlantı sağlanabilmektedir.

Uzaklığı algılayan sensörü klavye kullanılmayınca kendini uyku moduna alıp pil tasarrufu da sağlamaktadır. Lazer ışını gönderen sihirli küp (magic cube) isimli mini projeksiyon tarafından sağlanmaktadır. LED ışığı batarya şarj durumunu, cihazın çalışır durumda olup olmadığını ve bluetooth cihazlara bağlanırken durum bildirgelerini göstermektedir.

Klavye; Windows 7 / Windows 8, Windows Phone 7/8, Mac OS X, iOS 4/5/6/7/8 iPhone ve iPad, Android 3.1 ve üzeri sürümlerini barındıran cihazların hepsini desteklemektedir.

Aşağıdan lazer klavye videosunu izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yukarı çık