Mekanik Tuşlu Yeni Nesil Oyuncu Klavyesi

Son birkaç yıldır adını sıkça duymaya başladığımız mekanik klavyeler gün geçtikçe yenilenmeye ve ekstra özellikler eklenerek gelişmeye hızla devam ediyor.

Razer, bu yıl başında piyasaya sürdüğü BlackWidow Chroma V2 yeni nesil klavye modeli ile, bilgisayar oyun turnuvalarına katılan oyunculara yönelik geliştirmeler yaparak, onların ilgisini üzerine çekmekte oldukça başarılı ve iddialı görünüyor.

E-spor sektörünün hızla gelişmeye devam etmesiyle birlikte oyuncu klavyeleri üreten firmalar da ar-ge çalışmalarını ve yeni model üretimlerini hızlandırmış durumda.

Razer da bu doğrultuda önemli geliştirmeler yapmış. İlk dikkatimizi çeken özelliği de ITT (Instant Trigger Technology) olarak adlandırılan bir teknoloji. Bu da klavyede basılan tuşların çok hızlı tepki veriyor olması anlamına geliyor. Bundan dolayı da çok iddialı bir dille dünyada ilk sırada ve en iyisi olduklarını söylüyorlar.

Bu klavye de kullanıcılarına 3 farklı Anahtar (Switch) seçeneği sunuyor. Renkleri ve özellikleri ayrı olan bu anahtarlar yeşil, turuncu, ve sarı olarak karşımıza çıkıyor. 50g basma kuvveti gerektiren Yeşil olan hassas yani rahat dokunabilir ve yüksek sesli bildiğiniz mekanik klavye sesi. 45g basma kuvveti gerektiren Turuncu mekanik tuş mekanizmalı olan hassas ve sessiz. Yine 45g basma kuvveti gerektiren Sarı mekanik tuş versiyonu ise daha da sessiz. Ayrıca bu tuşlar 80 milyon kez basma ömrüne sahip. RGB aydınlatma sistemi sayesinde 16.8 milyon adet farklı renk seçeneği sunmaktadır. Yine oyuncu klavyelerinin olmazsa olmazları tabiki de programlanabilir makro tuşları mevcut.

ABD ve Avrupa fiyatı 149.99$, civarı. Türkiye fiyatı ise yaklaşık 1000 TL civarı.

Kaynak: https://www.razerzone.com/gaming-keyboards-keypads/razer-blackwidow-chroma-v2

Bir Cevap Yazın

yukarı çık