Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den ‘Zabıt Kâtibi Alım’ Müjdesi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül sosyal medya hesabı üzerinden attığı twit ile çok yakında personel alımı yapılacağını duyurdu. Yaptığı açıklamada; personel alımı için yaptıkları çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Bakan Abdülhamit Gül, çalışma tamamlandığında detayları kamuoyuyla paylaşacaklarını da belirtti. Ayrıca şu an için, sınavın yapılacağı tarih, alınacak personel sayısına yönelik net bir bilgi de paylaşılmadı.

Zabıt Kâtipliği sınavının açıklanmasını bekleyen aday ve öğrencilerimize uzun zamandır beklenilen genel alımın çok yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtmek istiyoruz. Bu yüzden tüm adayların mevcut çalışma tempolarını arttırmalarını da tavsiye ediyoruz. Malum personel alımı duyurusu eli kulağında, çok yakın zamanda açıklanacak. Bu süre zarfında 3 dakikalık yazma hızınızı biraz daha arttırmaya çalışmalısınız. Birçok adayın yaptığı gibi sınav açıklandıktan sonra çalışmaya başlamak üzerinizdeki sınav stresini ciddi anlamda arttıracaktır.

Çalışmalarınızda sizlere referans olması adına 7 Temmuz 2017 tarihinde yayımladığımız aşağıdaki yazımızı da tekrar okuyabilirsiniz.

Yaz Döneminde Zabıt Kâtibi Adaylarına Tavsiyeler

Bir Cevap Yazın

yukarı çık