Adalet Bakanlığı Tüm Zabıt Kâtiplerine Uygulamalı Klavye Sınavı Yapacak

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının bugün yayımladığı bir karar ile; görev yapan tüm zabıt kâtiplerinin bilgisayar ve klavye kullanım hızlarının belirlenmesi ve artırılması amacıyla klavye sınavı yapılacağı duyuruldu.

Yapılacak klavye sınavı doğrultusunda adayların, 3 dakikada doğru yazdıkları kelime sayıları tespit edilerek Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığına rapor edilecek.

Bu sınav sonucunda ortaya çıkacak ihtiyaca göre; Eğitim Dairesi Başkanlığınca uygun görülecek personele eğitim programı düzenleneceği belirtilmektedir.

Eğitime alınan personele bu program sonunda yeniden bilgisayar ve klavye sınavı yapılacak.

Bu eğitim programı ile zabıt kâtiplerinin adalet ve yargı alanındaki iş süreçlerine daha etkili ve verimli katılımları, bu alandaki hizmetlerin kalite ve standartlarının artırılması hedeflenmektedir.

Mevcut personel yetkinliğinin tespit edilebilmesi adına tüm zabıt kâtipleri (İcra Müdürlüklerinde görev yapan zabıt kâtipleri dahil) klavye sınavına tabi tutulacaktır.

2017 yılının sonunda tüm kamu kurumlarında F Klavye kullanımının zorunlu olacağını da düşündüğümüzde, KlavyeKafası olarak Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığını bu karardan dolayı tebrik ediyor ve destekliyoruz. Umarız bu sınav sonuçlarının neticesinde özellikle Q klavye kullanıp da klavye hızı düşük olan zabıt kâtiplerinin, verilecek eğitimlerle F Klavyeye geçmelerine yönelik eğitimler planlanır.

Adalet Bakanlığı Karar Yazısı: http://www.ankara.adalet.gov.tr/sayfalar/duyuru/sinav/28092017/ustyazi.pdf

Kaynak: http://www.ankara.adalet.gov.tr/sayfalar/duyuru/sinav/28092017/index.html

Bir Cevap Yazın

yukarı çık