MEB’den ‘F Klavye ve 10 Parmak Eğitim’ Seferberliği

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK), tarafından F Klavye’de 10 parmak ile hızlı yazı yazabilmeye imkan sağlayan fklavye.gov.tr isimli web sitesi ve uzaktan eğitim portalı erişime açıldı.

Aslında bu eğitim portalının oluşturulması ve amacı 10.12.2013 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan 2013/13 sayılı F Klavye konulu Başbakanlık Genelgesi’nde belirtilmişti. Kamu kurum ve kuruluşlarında F Klavye’ye geçiş sürecinde en önemli husus olan kamu personeline verilecek eğitime ait içeriğin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirileceği belirtilmişti. Yine genelgede belirtilen asıl hedeflerden birisi de, bu eğitimin sağlanmasında uzaktan eğitim öncelikli olması yönündeydi. Bu kapsamda Başbakanlık Genelgesi’nde de belirtildiği üzere www.fklavye.gov.tr isimli web sitesi kurularak eğitim içerik ve materyalleri ücretsiz olarak tüm vatandaşların kullanıma sunuldu.

Oluşturulan bu uzaktan eğitim platformuyla, Türkiye genelinde F Klavye kullanımının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

2013 Başbakanlık Genelgesi’nde kamu kurum ve kuruluşlarında alım-satım işlemleri, başlatılanların dışında temin edilecek bilgisayarların F Klavye olması ve kullanımda olanların da 2017 yılının sonuna kadar F Klavyeye dönüştürülmesinin sağlanması istenmişti.

KlavyeKafası ekibi olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nı yapmış olduğu ‘F Klavye ve 10 parmak Eğitim’ seferberliğinden ötürü tebrik ediyor ve destekliyoruz. En kısa zamanda da ülkemizde tüm öğrencilerimizin ve kamu kurumu çalışanlarının F Klavye’yi 10 parmakla bakmadan öğrenmesini ve kullanabilmesini ümit ediyoruz.

F Klavye ile İlgili 2013/13 Sayılı Başbakanlık Genelgesi için tıklayınız..

Bir Cevap Yazın

yukarı çık