A4-Tech KM-720 ve KR-83 Klavye İncelemesi

Her iki klavye çeşidini de incelememizin iki sebebi bulunuyor. Öncelikle her iki klavye de F klavye tuş dizilimine sahip. Ayrıca piyasada en uygun fiyata ve kolaylıkla temin edebileceğiniz klavye çeşitleridir. Diğer bir sebebi ise; özellikle zabıt kâtipliği sınavlarında Adalet Bakanlığı sınav komisyonlarının bu iki klavye çeşidi üzerinde adaylara klavye uygulama sınavını yapıyor olmasıdır.

İki model de standart tuşlu, kablolu ve USB 2.0 özelliğine sahip. Aynı zamanda tak-çalıştır özelliği ile tüm Windows işletim sistemli bilgisayarlarla uyumlu çalışmaktadır.

On Parmak için Uygunluğu

KM720 model klavye; özellikle keskin tuş hatları ve mat tuş yüzeyi sebebiyle temel eğitimi almamış ve başlangıç seviyesinde olanlar için daha ideal bir klavye. KR83 modeli ise; temel eğitimi bitirmiş ve belirli bir hıza ulaşmış kullanıcılar için daha ideal bir klavye olması, kullanım açısından dikkatimizi çeken özellikler.

Sonuç olarak; her iki klavye de, F klavye tuş düzenine sahip olması ve on parmakla yazma tekniğine uygun olması sebebiyle bizden geçer not aldı.

Daha fazla detay ve ilginizi çekecek tespitler için videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

“A4-Tech KM-720 ve KR-83 Klavye İncelemesi” için 1 yorum

  1. büşra dedi ki:

    2019 zabıt katipliği uygulama sınavına çalışıyorum kullandığım klavye a4tech GR-85 ama bu klavyede yazamıyorum. önceki çalıştığım klavye HP nin kalın tuşlu klavyesi. ince tuşlu klavyelerde parmaklarım kalın tuşluya alıştığı için afallıyorum F klavye çalışıyorum bu arada. ne yapmam lazım bir süredir ince tuşlu klavyeye çalışmaya çalışıyorum sınavda ya o çıkarsa diye ama zorlanıyorum lütfen yardımcı olur musunuz 🙁

Bir Cevap Yazın

yukarı çık