Intersteno’yu Temsil Ettiğimiz Çekya Yarışında Şampiyon Olduk

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Intersteno’nun Çek Grubu Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası ZAV-Olomouc Yarışı bu yıl 2-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Olomouc şehrinde gerçekleşti.

Klavye Kafası Ekibimiz, Intersteno Başkanlığını Temsilen Olomouc’taydı

Emrah Kuyumcu

Her yıl çeşitli ülkelerden yarışçı ve öğretmenlerin davet edildiği yarışa bu yıl Macaristan, Slovakya ve Türkiye’den yapılan geniş katılımların yanı sıra, Intersteno Başkanlığı da davetliydi. Başkanımızın mazeretinden dolayı katılamadığı etkinliğe; Intersteno Başkanı ve Yönetim Kurulunu temsilen Klavye Kafası kurucularımızdan ve Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi Emrah KUYUMCU katılarak, ayrıca İntersteno-Türk ekibi ve yarışçılarının da temsilini sağladı.

İki gün süren yarış ve etkinliklerin açılış töreninde söz alan Emrah KUYUMCU, Intersteno Başkanını temsilen tüm yönetim kurulunun başarı dilekleri ile mesajlarını ileterek, yapılacak olan yarışa yönelik motive edici bilgiler ve Intersteno’nun düzenlediği internet yarışları hakkında bilgiler verdi. İlk gün yapılan sosyal etkinliklerin ardından ZAV-MIN egzersiz yarışı düzenlendi.

F Klavye ile Yarışan Yarışçılarımızın Üstün Başarısı

20 yaş ve altındaki ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen klavye yarışında yarışçılar ikinci gün 3 adet 10 dakikalık sürat ve hatasızlık yarışlarına katıldılar.

10 dakikalık klavye yarışlarında Türk Ekibimizden İlyas PAMUKÇU, iki birincilik ve bir ikincilik alarak, toplam sıralamada dakikada net 122 kelime ile şampiyonluğu kazandı.

Özellikle son yıllardaki Intersteno yarışlarında en güçlü rakiplerimizden olan Çeklerin, uluslararası katılımlı olarak düzenlediği kendi klavye yarışlarında Türk ekibimizin şampiyonluğu alması; rahmetli İhsan Yener Hocamızın mucidi olduğu F Klavyemizin bilimsel ve üstün özellikleri ile on parmak klavye metodumuzun dünyadaki başarısını kanıtlayan örneklere bir yenisini eklemiştir.

Türkiye’nin Intersteno’daki Güçlü Rolü

Kurucularımızdan Emrah KUYUMCU’nun son yıllarda Intersteno Yönetim Kurulundaki aktif görevleriyle artan Türk Grubumuzun Intersteno’daki ağırlığı; yarışçılarımızın her yıl aldığı büyük başarıların yanında 2018 yılındaki Konsey Toplantılarının İstanbul’da yapılacak olması ve Olomouc’taki etkinlik sırasında başlatılan AB projeleri hazırlık çalışmalarının da etkisiyle zirveye çıkmış durumdadır.

Türkiye’de Adalet Bakanlığının zabıt kâtibi alımları için bugünlerde yaşanan yoğunluğa ek olarak, kayıtları 1 Aralık’ta başlayacak olan 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasının da hazırlıkları tüm hızıyla devam etmektedir. Klavye Kafası Ekibi olarak önümüzdeki günlerde hazırlayacağımız videolar ve içeriklerle internet şampiyonası hakkında sizlere en detaylı bilgileri vermeyi de amaçlıyoruz. Tüm zabıt kâtibi adaylarımızı Türkiye’nin bu en büyük klavye yarışına da katılmaları için içtenlikle destekliyor ve her konuda sizlere yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

yukarı çık