Mekanik Tuşlu Klavyelere Rakip, Optik Tuş Anahtarlı Klavye Geliştirildi

Bilgisayar donanımları üreten ve özellikle de dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden biri olarak tanınan Gigabyte firması, son zamanlarda bir hayli popüler durumda olan Mekanik tuş anahtarlı klavyelere rakip olarak Optik tuş anahtarlı klavye geliştirdi.

aorus k9 aptik klavyeOptik tuş anahtarlarına sahip olan Aorus K9 oyuncu klavyesi bu özelliğiyle rakiplerine göre hem farklılık gösteriyor hem de optik tuş anahtarları sayesinde ciddi anlamda dayanaklılık sağlıyor. İstenmeyen mekanik etkileri en düşük seviyelere indiren anahtarların aynı zamanda suya karşı dayanıklı olduğu da belirtiliyor. Diğer bir farklı özelliği de analog giriş için de olanak sağlıyor.

Gigabyte tarafından optik tuş takımlarına sahip bu klavyenin, mekanik tuş anahtarlı klavyelere göre; hem daha hızlı hem de daha uzun tuş ömürlü olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Aorus K9, Flaretech teknolojisini kullanan ilk klavye tasarımı olmakla rakiplerinden öne çıkıyor.

Özellikle e-spor profesyonellerinin memnun kalacağı 0.03 milisaniyelik vuruş hızıyla da çok iddalı gözüküyor. Flaretech anahtar teknolojisi sayesinde oyun içinde kullanıcısına 600 kat daha hızlı olmayı sağlıyor. Tuş basma ömrü de 100 milyon olarak üretilmiş.

aorus k9 optik klavyeKırmızı ve Mavi olmak üzere 2 farklı modüler anahtar konfigürasyonu mevcut. Aynı zamanda üründe Gigabyte RGB Fusion desteği ile tuş başına 16 milyon renk arkadan aydınlatma özelliği sunulmuş durumda. Yazılım desteği ile de mevcut renkler kullanıcının isteğine göre özelleştirilebiliyor.

Aorus K9 optik tuş anahtarlı klavyenin piyasaya çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz Gigabyte tarafından paylaşılmış değil.

 

Kaynak: http://www.gigabyte.us/Keyboard/AORUS-K9-Optical#kf

Bir Cevap Yazın

yukarı çık