Razer, Suya ve Toza Dayanıklı Klavye Geliştirdi

Dünyaca ünlü klavye üreticisi Razer, kısmen de olsa suya ve toza dayanıklı oyuncu klavyesi üretti. Daha önceden ürettiği oyuncu klavyleri için IP54 sertifikasını da alan Razer, “BlackWidow Ultimate” oyun klavyesinin yeni sürümüyle rakiplerine karşı bir farklılık yaratmış gibi gözüküyor.

Suya ve Toza Dayanıklı IP54 Sertifikası

suya ve toza dayanıklı klavyeIP54 sertifikası aslında cep telefonlarında da kullanılan, cihazın toza ve suya dayanıklılık oranını belirtiyor. Toza dayanıklılık seviyesi 1 ile 6 arasında, suya dayanıklılık seviyesi ise 1 ile 8 arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu değerlere bakıldığında Razer’ın yeni oyuncu klavyesi orta derecede toza ve suya iyi seviyede dayanıklılık göstereceğe benziyor. Birçok klavye kullanıcısının klavye başında çalışırken veya oyun oynarken; çay, kahve, su vb. içecek tüketimini sıkça yaptığını düşünürsek avantaj sağlayacak artı bir özellik olacaktır.

 

suya ve toza dayanıklı klavyeIP54 sertifikasına sahip Razer’ın yeni klavyesi BlackWidow Ultimate sıvı temasının yanı sıra, ekmek kırıntılarından da herhangi bir şekilde etkilenmiyor. Fakat temizlenmesi gerekiyor. Razer bu yüzden klavyenin tuşlarını rahat ve kolay temizlenebilir bir şekilde dizayn etmiş. Yapılan testlerde tuşlarının tepki süresinin de oldukça iyi seviyelerde çıkmış olması da en önemli artılarından gibi duruyor. ABD’deki satış fiyatı 110 dolar olarak açıklanmış. Türkiye fiyatının ne kadar olacağı ise henüz belli değil.

Kaynak: Razerone, Slachgear

Bir Cevap Yazın

yukarı çık