Corsair K95 RGB Mekanik Tuşlu Klavye

Ünlü klavye üreticilerinden Corsair’in son geliştirdiği mekanik tuşlu oyuncu klavyesi K95 RGB, göz kamaştırıcı estetik görüntüsü ve etkileyici ışıklı görüntüsüyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor ve oldukça da piyasada popüler durumda.

Estetik görüntüsünden sonra ilk bakışta klavyenin sol tarafında K95 hattı olarak adlandırılan 6 adet makro tuşu göze çarpıyor.

Önceki modellerinde tuşlar üzerindeki ince ve sade harf çıkartmaları kullanmışken, bu modelinde daha kalın ve belirgin harf çıkartmalarına geçiş yapmışlar. Bunun da yine tasarım olarak dikkat çekmek için yapılmış olduğu tahmin ediliyor. Tuşların üzerindeki aydınlatma, renk kalitesi ile birlikte pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkarılmış.

Özellikle oyuncular için eklenmiş olan bilek yaslama aparatını yeniden tasarlayarak iki taraflı kauçuk dokulu plastik çerçeveli bir şekilde dizayn etmişler. Çok da önemli bir özellik değil fakat bilek destek alışkanlığı olanlar için ince düşünülmüş bir detay.

İlk bakışta bu klavye bir oyuncunun ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip gibi gözüküyor. Her şeyden önce tepki verme hızını artırmaya odaklanan Cherry MX Speed mekanik anahtarlara sahip. Özelleştirilebilir RGB ışık teknolojisi, programlanabilir makro tuşları, ortam denetimleri, USB geçişi ve profillerinizi doğrudan klavyeye kaydetmenize olanak tanıyan dahili bellek içermektedir.

Cherry MX Speed mekanik anahtarlar sadece 1.2 mm hareket ve 45 g harekete geçirme kuvveti ile tepki vermektedir. Başka bir deyişle son derece hassas. Klavye o kadar reaktif ki normal yazarken başlangıçta biraz tuhaf hissedebilirsiniz. Tuşlarının hassasiyetinin ve reaksiyonunun yüksek olmasının en önemli sebebi FPS teknolojisini kullanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Klavyenin hafif olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden birisi de alüminyum sağlam şasi ve kompakt boyutlar taşıyor olmasından kaynaklanıyor.

Yurtdışı satış fiyatı 199 Euro. Türkiye satış fiyatı ise yaklaşık 1500 TL civarındadır.

Kaynak: Corsair

Bir Cevap Yazın

yukarı çık