Masa Büyüklüğünde Klavye Üretildi!

Dünyanın en büyük klavye üreticilerinden RAZER firması ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2018’e özel masa büyüklüğünde çalışan mekanik klavye üretti.

Son yıllarda e-spor sektörünün hızla gelişmesiyle, oyun meraklılarının en çok ilgi gösterdikleri ekipmanların başında mekanik klavyeler birinci sırayı almış durumda. Bu yüzden de birçok teknoloji ve klavye üreticisi de bu sektördeki pastadan payını almak adına farklı farklı yeniliklerle tasarımlarını geliştirmeye devam ediyor.

Mekanik klavyeler, maliyet olarak da elektronik klavyelere göre aslında çok daha düşük maliyetli olsalar da, ilave edilen ekstra özellik ve geliştirmelerle yüksek fiyatlarla son kullanıcıyla buluşturulmaktadır.

Sektörün öncü firmalarından Razer da son kullanıcıların dikkatini çekmek adına, ABD’nin Los Angeles eyaletinde düzenlenen Consumer Electronics Show 2018 (CES 2018) standı içerisinde yeni geliştirdikleri teknolojik ürünlerin yanında, sıradışı fakat gerçekten çalışan masa büyüklüğünde dev mekanik bir klavyenin tanıtımını yaparak ziyaretçilerinin kullanımına sundu.

razer masa yükülğünde mekanik klavye ürettiRazer Chroma serisi mekanik klavye modellerindeki tüm özelliklere sahip olan masa büyüklüğündeki bu dev klavyede, yine ışıklı dikkat çekici özelliğiyle ziyaretçilerin dikkatini üzerine toplamayı başarmış gibi gözüküyor. Sadece görsel amaçlı sergilemek amacıyla da değil, aynı zamanda bu dev klavyeyi standlarında kullanıcıların da kullanımına sunarak bir hayli ilgi toplamış ve adından söz ettirmiş gibi gözüküyor.

Kim bilir belki bir gün bizler de bu devasa mekanik klavyeyi test etme imkanı bulabiliriz.

Kaynak: Thenextweb

Bir Cevap Yazın

yukarı çık