Altınbaş Üniversitesi ile F Klavye Seminerimiz

Altınbaş Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunun daveti üzerine, 27 Şubat günü İntersteno-Türk Başkanlığı temsiliyle düzenlediğimiz “F Klavyenin Sırrı” konulu panelimizi, okulun MYO Konferans Salonunda gerçekleştirdik. İntersteno-Türk Başkanlığını da temsilen Klavye Kafası Ekibi olarak, adalet meslek yüksekokulu öğrencilerinin mevcut F Klavye derslerinde on parmak tekniklerinin geliştirilmesi ve motivasyonu amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte, F Klavye farkındalığının artırılması, on parmak kullanımının önemi ve düzenlenen yarışlar hakkında bilgiler verdik.

F Klavyenin Sırrı ve Klavye Yarışları Seminerimiz

İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı F Klavye Öğretmeni Ümit Serbest, On Parmakla F klavye Kullanımı ve Öğrenme Sürecini Kolaylaştıracak Yöntemler” konulu sunumunu yaparak; on parmakla bakmadan yazmada, oturuştan el duruşuna, gözlerden parmakların yerleşimine kadar temel tekniklerin oldukça önemli olduğunu vurguladı ve hız artırımı ile hataların azaltılması hususunda yapılabilecek çalışmalara değindi. Aynı zamanda F klavyenin üstünlüğünden, diğer dünya ülkelerinin kullandıkları klavyeler ile karşılaştırmalar yaparak, F klavyenin bilimselliğine yönelik sunumlar gerçekleştirdi.

Günümüzde F Klavye ve Dünya Şampiyonaları” konulu sunumu ile bilgi veren Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Şampiyonu Emrah Kuyumcu da; 10 Parmakla F Klavye kullanımının gündelik ve iş hayatındaki yeri, Intersteno Federasyonunun faaliyetleri ve yarışları, ülkemizde ilköğretimden başlatılması gereken klavye eğitimi ile yeni teknolojilerden bahsederek, ayrıca Başbakanlık Genelgesiyle tüm kamuda olduğu gibi Adalet Bakanlığı bünyesinde yaşanan F Klavyeye geçiş aşamalarına dikkat çekti.

Dev Ekranda On Parmakla F Klavye Uygulaması

Seminerin sonunda konferans salonundaki ekranda F Klavye Öğretmeni Ümit Serbest;  klavyede hatasızlık hedefli, silme tuşu kullanmadan ve temel teknikleri uygulamaya yönelik bir on parmakla bakmadan yazma gösterisi sundu. Akabinde Dünya Şampiyonu Emrah Kuyumcu, hıza yönelik seri yazım tekniğine birkaç örnek göstererek hatasızlık hedefinin yakalanmasının ardından ulaşılabilecek potansiyel hedefleri ortaya koyan bir gösteri sundu.

 

Bu etkili seminere bizleri davet ederek gerçekleştirdiğimiz iş birliği ve F Klavyeye olan duyarlılıklarından dolayı Altınbaş Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Seminerimizden tüm fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

yukarı çık