Yeni Sömestr Seminerlerimiz İbrahim Özaydın MTAL ile Başladı

İstanbul İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin daveti ve İntersteno-Türk Başkanlığı temsiliyle de 23 Şubat günü düzenlediğimiz “F Klavye ve Klavye Yarışları” konulu panelimizi, okulun Konferans Salonunda gerçekleştirdik. İntersteno-Türk Başkanlığını da temsilen Klavye Kafası Ekibi olarak; büro yönetimi, muhasebe ve pazarlama bölümü öğrencilerinin mevcut F Klavye derslerinde on parmak tekniklerinin geliştirilmesi ve motivasyonu amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte, F Klavye farkındalığının artırılması, on parmak kullanımının önemi ve düzenlenen yarışlar hakkında bilgiler verdik.

F Klavye ve Klavye Yarışları Seminerimiz

On Parmakla F klavye Kullanımı ve Öğrenme Sürecini Kolaylaştıracak Yöntemler” konulu sunumunu yapan İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı F Klavye Öğretmeni Ümit Serbest; on parmakla bakmadan yazmada, oturuştan el duruşuna, gözlerden parmakların yerleşimine kadar temel tekniklerin oldukça önemli olduğunu vurguladı ve hız artırımı ile hataların azaltılması hususunda yapılabilecek çalışmalara değindi. Aynı zamanda F klavyenin üstünlüğünden, diğer dünya ülkelerinin kullandıkları klavyeler ile karşılaştırmalar yaparak, F klavyenin bilimselliğine yönelik sunumlar gerçekleştirdi.

Günümüzde F Klavye ve Dünya Şampiyonaları” konulu sunumu ile bilgi veren Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Şampiyonu Emrah Kuyumcu; 10 Parmakla F Klavye kullanımının gündelik ve iş hayatındaki yeri, Intersteno Federasyonunun faaliyetleri ve yarışları, ülkemizde ilköğretimden başlatılması gereken klavye eğitimi ile yeni teknolojilerden bahsederek, tabletlerdeki on parmak klavye kullanım zorluğu ve bunun yarattığı bir sonuç olarak da bilgisayar formlarının geçirdiği değişimi vurguladı.

Akıllı Tahtada Uygulamalı On Parmakla F Klavye Kullanımı

Seminerin bitiminde bilgisayar laboratuvarındaki akıllı tahta üzerinde, F Klavye Öğretmeni Ümit Serbest;  klavyede hatasızlık hedefli, silme tuşu kullanmadan ve temel teknikleri uygulamaya yönelik bir on parmakla bakmadan yazma gösterisi sundu. Akabinde Dünya Şampiyonu Emrah Kuyumcu, hıza yönelik seri yazım tekniğine birkaç örnek göstererek hatasızlık hedefinin yakalanmasının ardından ulaşılabilecek potansiyel hedefleri ortaya koyan bir gösteri sundu.

Bu etkili seminere bizleri davet ederek gerçekleştirdiğimiz iş birliği ve F Klavyeye olan duyarlılıklarından dolayı İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Panelimizden tüm fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

yukarı çık