Logitech G Pro Mekanik Klavye

Dünyanın en büyük klavye üreticilerinden Logitech tarafından E-Spor Profesyonelleri için tasarladığı Logitech G Pro Mekanik klavye kısa zamanda adından söz ettirecek gibi gözüküyor. Pro adına sahip ilk Logitech G Klavyesi olan bu klavye, dünyanın önde gelen E-Spor oyuncularının erişilmesi zor standartlarına göre tasarlanmış ve geliştirilmiş.

Yepyeni Logitech Romer-G mekanik anahtarları 1,5 mm mesafeden yapılan dokunuşları algılama yeteneğine sahip. Bu özelliği de rakip ürünlerinden %25 daha kısa ve hızlı olduğu anlamına geliyor. Düşük kuvvetli 45 gramlık etkinleştirme, neredeyse anlık cevap verme özelliği sunarak, uzun oyun sürelerinde yorgunluk hissiyatını da en aza indirecektir.

Hafif yuvarlak kesimli tuşları ve yumuşak tıklama sağlayan tuş tasarımı sayesinde geri bildirim ve cevap verme özellikleri daha fazla geliştirilmiş. Aynı zamanda asimetrik tuş tasarımı ile daha doğrudan ve sağlam tuş vuruşları için parmaklarınızı tam ortada tutarak kenar vuruşları yapmanızı engelleyecek artı özelliklerinden birisi.

Merkezde konumlandırılmış, yüzeye monteli LED arka plan ışık tasarımı ile ışık sızıntısını en aza indiriken, daha net ve cazip bir görünüm için ışığı tuşların üzerinden eşit olarak odaklamaktadır. Yüzeye monteli LED’ler standart tuşla donatılmış mekanik klavye arka plan ışığı üzerinden bağlantı gücünü ve dayanıklılığı da artırmaktadır. RGB arka plan ışığına sahip bu klavye, RGB aydınlatmayı kullanan ve bu aydınlatmaya odaklanan İsviçre tasarımlı özel bir lense sahip.

Uzun Süreli Dayanıklı Kullanım İmkanı

70 milyon tuş vuruşuyla test edilen Romer-G mekanik anahtarları, rakip ürünlere kıyasla %40’a kadar daha fazla dayanıklılık sunuyor. İkili temas noktaları, daima istenilen anda tuş aktivasyonunu gerçekleştirebilmenize de olanak sağlıyor.

Gelişmiş Mekanik Tuş Anahtarları

Romer-G tuş anahtarları; projesyonel düzeyde performans, hızlı yanıt ve dayanıklılık amaçlarına özel olarak geliştirilmiş. 1,5 mm’lik kısa aralıklı işlem mesafesiyle rakiplerinin standart mekanik anahtarlarından %25 daha hızlı. Hız, hassasiyeti ve sessiz çalışma özelliklerini mükemmel bir şekilde bir araya getiren Romer-G mekanik oyun klavyesi anahtarlarının gizli kahramanıdır.

Kampakt, Dayanıklı Tasarım

Modern ve taşıması çok kolay bir tasarımda üretilmiş bir klavye. Düşük hassasiyetli mouse hareketi için turnuva masalarında yer açan kompakt, sayısal tuş takımı bulunmayan bir tasarıma ve bir sonraki turnuvaya kolayca taşıyabilmek için çıkarılabilir kabloya sahip. Aynı zamanda oyun sırasında kullanıcılar için sabitlik ve sağlamlık sağlayan süper güçlü bir çelik arka plakayla desteklenmiş.

Hızlı Yanıt Veren Mekanik Anahtarlar

Performansı daha da artırmak için “Tuş Vuruşu Sinyal İşleme”ye diğer bir deyişle KSP’ye odaklanılmış. KSP, anahtar sistemi USB sinyaline dönüştüren olaylar dizisidir. Logitech G Pro Oyun Klavyesinin çok duyarlı olmasını sağlamak için KSP’lerini rakiplerinden 10 ms’ye kadar daha hızlı yanıt verecek şekilde optimize ettiklerini ifade etmektedirler. Hız sadece tuş anahtarlarında değil, tüm sistem anahtar işlemi ve KSP ile başlayıp yüksek hız sunmaktadır.

Çıkarılabilir, örgülü Mikro USB bağlayıcı kabloya sahip. Aynı zamanda 26 tuş desteği sayesinde çoklu tuş girişiyle karmaşık hareketleri de doğru bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. 26 tuş desteği ile istediğiniz sayıda tuşa ve değiştirici tuşlara (Control, Alt, Shift) istediğiniz sırayla basmanıza imkan sağlıyor. Karanlıkta kolayca kullanabilmek için de Brilliant RGB aydınlatma sistemi kullanılmış. Pro Klavye, her tuş için özelleştirilebilir yaklaşık 16,8 milyon renk kombinasyonuna sahip.

Yurtdışı satış fiyatı yaklaşık 90 dolar civarında. Türkiye satış fiyatı da yaklaşık 500,- TL civarında.

Kaynak: Logitech

Bir Cevap Yazın

yukarı çık