İstanbul Şehir Üniversitesi ile F Klavye Seminerimiz

İstanbul Şehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümünün daveti üzerine, 5 Nisan 2018 günü İntersteno-Türk Başkanlığı temsiliyle düzenlediğimiz “F Klavyenin Sırrı” konulu panelimizi, okulun MYO Konferans Salonunda gerçekleştirdik. İntersteno-Türk Başkanlığını da temsilen Klavye Kafası Ekibi olarak; adalet meslek yüksekokulu öğrencilerinin mevcut F Klavye derslerinde on parmak tekniklerinin geliştirilmesi ve motivasyonu amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte, F Klavye farkındalığının artırılması, on parmak kullanımının önemi ve düzenlenen yarışlar hakkında bilgiler verdik.

F Klavyenin Sırrı ve Klavye Yarışları Seminerimiz

Ümit Serbestİntersteno-Türk Grubu Başkanlığı F Klavye Öğretmeni ve eski Millî Yarışçı Ümit Serbest, On Parmakla F klavye Kullanımı ve Öğrenme Sürecini Kolaylaştıracak Yöntemler” konulu sunumunu yaparak; on parmakla bakmadan yazmada, oturuştan el duruşuna, gözlerden parmakların yerleşimine kadar temel tekniklerin oldukça önemli olduğunu vurguladı ve hız artırımı ile hataların azaltılması hususunda yapılabilecek çalışmalara değindi. Aynı zamanda F klavyenin üstünlüğünden, diğer dünya ülkelerinin kullandıkları klavyeler ile karşılaştırmalar yaparak, F klavyenin bilimselliğine yönelik sunumlar gerçekleştirdi.

Ardından söz alan İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı F Klavye Öğretmeni ve Dünya Klavye Şampiyonu Ezgi Aktürk, “Klavye Yarışları ve F Klavyenin Başarıları” konulu sunumuyla; Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Intersteno hakkında bilgiler vererek, yine Intersteno’nun düzenlemekte olduğu dünya şampiyonaları, İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı tarafından ülkemizde düzenlenen klavye yarışları ile F Klavye sayesinde bugüne kadar aldığımız üstün başarıları dile getirdi. Ayrıca F Klavyenin mucidi rahmetli İhsan Sıtkı Yener Hocamızla başlayan yarışlar ve şampiyonluklar sürecine vurgu yaparak sunumunu tamamladı.

Emrah KuyumcuSon olarak “Günümüzde F Klavye ve 10 Parmak Metodunun Önemi” konulu sunumunu yapan Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Klavye Şampiyonu Emrah Kuyumcu da; özellikle 2018 yılında kamuda başlayan F Klavye zorunluluğu ve Adalet Bakanlığı politikalarına değinerek, günümüzde 10 Parmak yöntemine ve klavyeye duyulan ihtiyacı hem ülkemizden hem de dünyamızdan örnekler vererek vurguladı. Bugün gelinen noktada hem eğitim hem de çalışma hayatında 10 Parmakla F Klavye yönteminin kazandıracağı büyük verim avantajı ile konunun önemini dile getirdi.

Bu etkili seminere bizleri davet ederek gerçekleştirdiğimiz iş birliği ve F Klavyeye olan duyarlılıklarından dolayı; aynı zamanda kendisi de eski bir İhsan Yener öğrencisi ve yarışçı olan Adalet Bölümü Klavye Teknikleri Öğretmeni Serhat Ramay ile İstanbul Şehir Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

Seminerimizden tüm fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

yukarı çık