Daktilo Görünümlü Retro Klavye ‘KnewKey’

Siz de bir nostalji sevdalısıysanız, Reymek firmasının ürettiği eskilerin havasını size yaşatacak olan bu klavye çok hoşunuza gidebilir. Daktilo görünümlü bu klavye, meraklılarına büyük keyif verecek gibi gözüküyor. Geçmişte daktilo kullanan herkes bilir ki; daktilo kullanmak büyük bir keyiftir. Sırf bu nostaljik keyif için dahi birçok insan büyük meblağlar harcayarak daktilo satın alabiliyor.

Bu nostaljik hobi alanını görebilen Reymek firması da daktilo tasarımında, USB ve Bluetooth olarak kullanılabilen çok şık görünümlü KnewKey isimli bu klavyeyi geliştirmiş.

knewkeyKnewKey, tıpkı eski bir portatif el tipi daktilo gibi. Fakat yüksek tuş ve şerit sesi olmadan çalışıyor. Aynı zamanda daktilolarda satır atlamak için kullanılan şaryo kolu kablolu ve kablosuz bluetooth modları arasında geçiş yapmak için kullanılabilen düğme olarak tasarlanmış. Şarj edilebilir 2000mAh bir pile sahip. Kablosuz çalışabilir özelli ile telefon, tablet başta olmak üzere tüm akıllı cihazlar ve bilgisayarlar ile eşleştirilebilmektedir. MAC ve Windows bilgisayarlarda da çalışabiliyor. Ayrıca iOS ve Android cihazlarla da uyumlu çalışabiliyor.

Her ne kadar daktilo görünümlü olsa da mekanik klavyeler gibi tuşlara kuvvetli basma ihtiyacı gerektirmediği de söyleniyor. Pil ömrünün kullanım durumuna göre 1 haftaya yakın gidebileceği de iddia edilmiş. Aktif kullanma ve bekleme modu olmak üzere 2 farklı seçenek sunulmuş.

Özellikle turuncu renkli modeliyle birçok daktilo meraklısının ilgisini çekecek olan KnewKey, henüz ülkemizde satışa çıkmış değil. 99 dolarlık ön sipariş fiyatı bulunan bu klavye, ön sipariş süresi dolunca 199 dolarlık etiketiyle alıcılarını bekleyecek. Ağustos ayından itibaren sahiplerine teslim edilecek.

Uzun yıllar daktilo kullanmış ve bunun keyfini yaşamış kişiler olarak, bizler de bu retro klavyenin ülkemizde satışa sunulacağı ve test edebileceğimiz günü merakla bekliyor olacağız.

Kaynak: KnewKey

Bir Cevap Yazın

yukarı çık