2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Başlıyor

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Intersteno’nun Türk Grubu Başkanlığı tarafından 2006 yılından beri düzenlenen Türkiye’nin en büyük ve tek resmî klavye şampiyonasının 14’üncüsü, 2019 yılında 2 – 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 2016 yılına kadar Türkiye İnternet Klavye Şampiyonası adıyla düzenlenen yarış; 2016 yılında F Klavyenin mucidi İhsan Yener Hocamızın vefatının ardından yarışın ismi kendisine atfedilerek, 2017 yılından itibaren Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası adıyla düzenleniyor.

Yarış tüm Türkiye’den herkesin katılımına açık olup, yalnızca eğitim kurumları üzerinden kayıt ve yarışlara katılım sağlanmaktadır. Kayıt olmak için öğrenim gördüğünüz ya da en yakın eğitim kurumuna başvurabilirsiniz.

2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonasının kayıtları ise 1 – 30 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Yarış tüm Türkiye’den herkesin katılımına açık olup, yalnızca eğitim kurumları üzerinden kayıt ve yarışlara katılım sağlanmaktadır. Kayıt olmak ve yarışlara katılmak için öncelikle İntersteno-Türk Yarış Sayfasındaki kurallar ve yönergeleri inceledikten sonra, öğrenim gördüğünüz ya da en yakın eğitim kurumuna başvurabilirsiniz. Klavye hızınızı test etmek için de İntersteno-Türk Hız Testi ya da web sitemizdeki Klavye Hız Testi uygulamalarımızı kullanabilirsiniz.

2019 Türkiye İhsan Yener Klavye ŞampiyonasıAsıl Hedef F Klavyenin Yaygınlaştırılması

Türkiye’de on parmakla F klavye kullanımını yaygınlaştırmak ve Intersteno Dünya Şampiyonlarına teşvik etmek amacıyla internet üzerinden düzenlenen bu yarışta, özellikle F Klavye ile katılım standardı da söz konusu.

Klavye Kafası Ekibi olarak Türkiye’deki tüm On Parmak Klavye kullanıcılarımızı, özellikle F Klavye kullanan zabıt katipleri ve adaylarımızı ve klavyede kendini göstermek isteyen herkesi bu en büyük klavye yarışına katılmaya davet ediyoruz. Yarışlara hazırlanma, kayıt olma ve tüm yarış süresince sizlere her konuda destekte bulunarak, ayrıca tüm gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası için sizlere özel hazırladığımız video içerikler

Yarış Hakkında Video Anlatımı:

Çok Dilli Yarışlar için Video Anlatımı:

Kaynak: İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı

Bir Cevap Yazın

yukarı çık