Katlanabilir Telefon Üreticisi Royole’den Katlanabilir Klavye

Geçtiğimiz Kasım ayında dünyanın ilk katlanabilir telefonunu üreten Royole markası, CES 2019 Fuarında diğer ilginç ürünlerini de görücüye çıkardı. Bunlardan biri de katlanabilir klavye oldu.

Her yılın başında düzenlenen ve yıl içinde tüketicilere sunulacak yenilikçi ürünlerin tanıtıldığı CES Tüketici Elektroniği Fuarında, bu yıl da birçok marka tarafından yenilikçi ürünler ve konseptler tanıtıldı. Bu yılki fuara damgasını vuran konseptlerden birisi de “katlanabilir” ürünler oldu.

Özellikle “dünyanın ilk katlanabilir telefonu”nu 2018 Kasım ayında tanıtarak, Samsung, LG ve Huawei gibi dünya devlerini bile şaşırtan Royole markası, CES 2019 fuarında bu yeni konsept trendinin diğer ürünlerini görücüye çıkardı. Bu ürünlerin içerisinde en çok dikkat çekenlerden birisi de “katlanabilir klavye” ya da “dürülebilir klavye” (flexible keyboard) oldu.

Küçük bir alüminyum rulo içinden çıkan ve saydam elastik bir yüzeye yerleştirilmiş klavyeyi, istediğiniz düz bir yüzeye yerleştirerek anında yazmaya başlayabiliyorsunuz. Tabi ki İngilizce Q Klavye düzeninde hazırlanan bu katlanabilir klavye, tüm cihazlarınızla bluetooth üzerinden kablosuz iletişim kuruyor.

Royole Katlanabilir Klavye

İşiniz bittiğinde, tuş takımı üzerindeki tuş ile klavye kendini otomatik olarak rulo içerisine toplayabiliyor. Bir aydan fazla kullanım süresi sunan pil ömrü ve taşınma kolaylığıyla, Royole’nin yeni katlanabilir klavyesi çok kullanışlı görünüyor.

Ancak klavyedeki tuşların kullanımı ve basma hissiyatı için aynı şeyi söylemek maalesef mümkün değil. Dokunmatik klavyeye çok benzer bir yapısı olan tuşları kullanmaya alışmak, özellikle bakmadan 10 Parmak kullanmak açısından hayli zor görünüyor.

Royole’nin katlanabilir klavyesi için CES 2019 Fuarından bir videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, bize görüşlerinizi de aşağıdaki bölüme yazarak iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

yukarı çık