2019 İntersteno-Türk Ödül Töreni ve F Klavye Sempozyumu

Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Intersteno Türk Grubu Başkanlığı tarafından, 2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Ödül Töreni ve F Klavye Sempozyumu 26 Şubat’ta İstanbul’da düzenleniyor.

Bu yıl 14’üncüsü yapılan ve ülkemizin en büyük yarışı olan TÜRKİYE İHSAN YENER KLAVYE ŞAMPİYONASI’na, 53 ilden 175 okuldan toplam 787 kişi katılmıştı.

Madalyalar Sahiplerini Buluyor

Anadil ve Çok Dilli (16 dil) ayrımıyla 2 yarış türü olarak 2 Ocak – 19 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen Şampiyona ile ilgili olarak, çoğunluğu ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine olmak üzere toplam 24 madalya dağıtılacak.

İntersteno-Türk Grubu Başkanlığı, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği iş birliğinde düzenlenen Ödül Töreni ve F Klavye Sempozyumu, Fatih Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak. Törene Millî Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumdan protokol katılımları ile İstanbul genelindeki üniversiteler, mesleki ve teknik liseler, halk eğitim merkezleri ve ilgili herkes davet edildi.

F Klavye Sempozyumu Bize Emanet!

Törenin akabinde yapılacak olan F Klavye Sempozyumunda ise özellikle F Klavyede 10 Parmak kullanımı ve eğitimi üzerine, gerçek kaynağından en doğru bilgiler ilgili kişilere sunulmuş olacak. Sempozyum dahilindeki üç sunumdan ikisi Klavye Kafası ekibimiz tarafından yapılacak. “10 Parmakla F Klavye Kullanımı ve Öğrenme Sürecini Kolaylaştıracak Yöntemler” sunumu ile Ümit Serbest, “Intersteno ile Türkiye ve Dünya Klavye Şampiyonaları” sunumu ile de Emrah Kuyumcu, sempozyumda ekibimizi İntersteno-Türk adına da temsil edecektir.

2019 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Ödül Töreni ve F Klavye Sempozyumunun program detaylarını da aşağıda inceleyebilirsiniz. Tüm takipçilerimiz ve F Klavye dostlarımızı törene ve sempozyuma bekliyoruz.

Tören ve Sempozyum Programı

Saat 14.00 – 15.00 : Açılış ve Tören

  • Açılış Konuşması: Seçkin KÖSE – İntersteno Türk Grubu Başkanı ve Türkiye Temsilcisi
  • Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Sayın Ekrem ERDEM’in konuşması
  • Protokol Konuşmaları

Ödül Töreni

Saat 15.15 – 17.00: F Klavye Sempozyumu

  1. “10 Parmakla F Klavye Kullanımı ve Öğrenme Sürecini Kolaylaştıracak Yöntemler” – Ümit SERBEST – İntersteno-Türk F Klavye Öğretmeni ve Eski Millî Yarışçı
  2. “Intersteno ile Türkiye ve Dünya Klavye Şampiyonaları” – Emrah KUYUMCU – Intersteno Yönetim Kurulu Üyesi ve F Klavye ve Bilgi İşlem Derneği Başkanı
  3. “F Klavyenin  İlkokulda Öğretilmesi” – Mehmet  KURT – 2019 Yılı Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası Anadil Yarışı Gençler Türkiye İkincisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğrencisi

(Soru – Cevap) 
(Tören ve Sempozyum sonrası, yarışçıların sertifikaları öğretmenlerine teslim edilecektir)

Bir Cevap Yazın

yukarı çık